सांसद बस्नेतको जिकिर : राष्ट्रिय सहमति अहिलेको आवश्यकता, सम्भावना छ

काठमाडौं, माघ १८ गते । नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव तथा सांसद शक्ति बस्नेतले राष्ट्रिय सहमति अहिलेको आवश्यकता भएको बताउनुभयो ।

‘हामीसँग उन्नत राजनीतिक व्यवस्था र पछाडि परेको आर्थिक सामाजिक अवस्थाबीचको अन्र्तविरोध आजको यथार्थ हो । यो परिस्थितीमा बिग्रदो आर्थिक अवस्थालाई लयमा फर्काउनुछ’, प्रतिनिधि सभाको बैठकमा बोल्दै उहाँले ‘राजीनिक स्थिरता, सुशासन कायम र भूराजनीतिक दबाबको बीचमा हामीलाई अगाडि बढाउन नयाँ सोचको आवश्यकता पर्छ ।’

अहिलेको चुनौतिको सामना गर्नका लागि राष्ट्रिय सहमति अहिको आवश्यकता बनेको बताउनुभयो । उहाँले राष्ट्रिय सहमति सम्भावना रहेको जिकिर गर्नुभयो । प्रधानमन्त्रीलाई पाएको विश्वासको मत नै बलियो आधार भएको उहाँको जिकिर छ ।

उहाँले भन्नुभयो ‘अहिले यसलाई हाइज्याक भएको गठबन्धनलाई फिर्ता गर्नुको रुपमा बुझ्नु हुँदैन । सहमति र सहकार्यलाई शंका नगरी राष्ट्रिय आवश्यकताको रुपमा बुझ्नुपर्छ ।’