विवादास्पद अभिव्यक्ति दिएको आरोपमा पक्राउ पर्नुभएका अधिवक्ता पाण्डे थुनामुक्त

काठमाडौं, साउन १७ गते । विवादास्पद अभिव्यक्ति दिएको आरोपमा पक्राउ पर्नुभएका अधिवक्ता भगवती पाण्डे ‘शीतल’ छुट्नुभएको छ ।

जिल्ला अदालत, काठमाडौंले हिरासतमा राखेर अनुसन्धान गर्नका लागि अनुमति नदिएपछि प्रहरीले उहाँलाई थुनामुक्त गरेको जिल्ला प्रहरी परिसर, काठमाडौंका एसपी कुमुध ढुंगेलले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार, प्रमाण नष्ट गर्ने अवस्था नभएको भन्दै अदालतले हिरासतमा राख्न म्याद दिएन । त्यसपछि दुई साताअघि तामाङ, मगर समुदायका व्यक्तिहरुले दिएको उजुरीको आधारमा बुधबार बिहान पक्राउ गरिएकी उहाँलाई छाडिएको उहाँले बताउनुभयो ।

पाण्डेले एक अन्तर्वार्तामा मुस्लिम, मगर, तामाङलगायत समुदायको विवाह संस्कारलाई लिएर गरेको टिप्पणीप्रति ती समुदायले आपत्ति जनाएका थिए । उहाँहले पाण्डेलाई पक्राउ गरेर कारबाही गर्नुपर्ने माग राखेर प्रदर्शन पनि गर्दै आएका थिए ।